Dacă azi a început trainingul din București, putem să spunem că ne gândim deja la Timișoara și Galați. Nu-i așa? Înscrieri la:
Timișoara – Dezvoltare de aplicații pe Windows Azure, 19 octombrie
Galați – Dezvoltare de aplicații pe Windows Azure, 22 octombrie
Dacă vreți să promovați scoala de cloud, puneți-vă bulina potrivită pe blog/site/whatever cu link către http://scoaladecloud.ro:




Pingback: Tweets that mention Scoala de cloud merge la Timisoara si Galati | Zoli Herczeg -- Topsy.com
Salut Zoli!
Sesiunea de azi mi s-a parut interesanta si informativa.
As vrea sa stiu daca e posibil sa avem acces la slide deckul lui Ciprian. Sau macar sa stim de unde e al doilea filmulet pe care il prezinta in partea de Intro in prima zi, filmulet care nu apare in setul de slideuri de pe azurebootcamp.com.
Multumim!
Filmulețele sunt de pe http://www.globalfoundationservices.com/infrastructure/index.html. Cel cu containerele modulare se numește ITPAC (pre-assembled components).
Slide-urile lui Ciprian sunt de pe http://azurebootcamp.com/ cu modificări minore.
Multumim Zoli,
Cred ca a fost un efort f. mare pt. Microsoft sa organizeze cursurile astea.
Esti un adevarat NTO.
Pacat ca s-a pierdut momentul cind testele pe CENTRE DE DATE erau free ,
pentru ca „obisnuinta”ti-o faci exersind ( e ca la pian).
Oricum,
Va multumesc!
multam pentru link!
Pingback: Resurse pentru dezvoltare pe Windows Azure | Zoli Herczeg